Něco o obci

Malá vesnice Bítov leží v Moravskoslezském kraji v bývalém okresu Nový Jičín, 6 km severozápadně od města Bílovce. První dochovaná zpráva o obci pochází z roku 1377. Obec ale vznikla již mnohem dříve, což dokazuje nález pokladu - 120 stříbrných královských grošů z doby Václava II. Ve středu obce byla před rokem 1880 postavená kaple, jejíž patronem je sv. Jan Nepomucký. Na horním konci obce se nachází památný strom "Lípa svobody" z roku 1918. Další 2 lípy rostou u kapličky na dolním konci obce nad rybníkem, a v centru obce roste lípa třetí. V obci krátkodobě pobýval a tvořil významný malíř Bohumír Dvorský. Známým rodákem je historik a germanista, profesor František Schwarz. Velmi zajímavou oblastí je přírodní areál soustavy rybníků pod obcí se stylovou rybářskou chatou, kde se mimo jiné konají vesnické slavnosti. Obcí prochází turistická a cyklotrasa vedoucí z Bílovce na konečnou stanici ostravské příměstské dopravy v rekreační oblasti u říčky Porubky. V lesích, které vesnici obklopují téměř ze všech stran, jsou dobré podmínky pro houbaření a sběr lesních plodů.

Obecní dům
Zajímavá místa